"Театралізований" демонтаж паркану на Гончара

06.12.2018 11:39
shadow


"Театралізований" демонтаж= паркану= на= гончара
„Что нам стоит дом построить?..”, — пам’ятаєте цю відому фразу з дитячого віршика? Як же добре вона вписується у сучасну ситуацію із будівництвом у Києві. Й справді, забудовникам раз плюнути побудувати щось посеред міста, чи, навіть, посеред вулиці, не маючи жодного дозволу. „А чого нам коштує розваляти?” – подумали активісти громадських організацій і почали діяти.
Незаконна забудова території на вулиці Олеся Гончара 17/23 почалася ще минулого року. Саме тоді територію обнесли великим залізобетонним парканом та почали знищення зелених насаджень, знесли дитячий майданчик. На одному боці огорожі повісили план, на якому чітко було позначено, що саме будується на цій території: фонтан, новий дитячий майданчик, сквер... І все б нічого. Цікаво, чи повірив хоч хтось у те, що облаштування скверу приховують за таким величезним парканом? До того ж, якщо обійти з іншого боку, то можна було побачити зовсім інший план: великий багатоповерховий будинок із паркінгом (проект цього комплексу — на фото). Вже тоді стало відомо, хто за цим стоїть: „Інвестиційно-будівельна група” та „Будівельник-сервіс”, чий останній невдалий проект – забудова біля Жовтневої лікарні.
14.07.09 була проведена акція з демонтажу того самого залізобетонного паркану на вулиці Гончара. Огорожа закривала велику частину проїжджої частини та заважала руху автомобілів. Силою людей з КУПРу та організації „Я – киянин” спочатку було повалено двоє залізних воріт з різних боків будівництва. Учасників акції намагалися відігнати сльозогінним газом, але навіть це не завадило їм довести свою справу до кінця. Коли залізна огорожа впала, всі змогли побачити, власне, що саме знаходилося за нею. Охорона, що знаходилася на території будівництва, вистроїлася, перекриваючи доступ до самого будівництва. Після того, як ворота було зруйновано, приступили до самого залізобетонного паркану. Підігнали пару кранів, за допомогою них, а також „болгарки” та молотків декілька секцій паркану в результаті все ж таки звалили.
Подивитись на це бурхливе дійство прийшло багато людей: місцеві жителі, випадкові перехожі, що лишилися спостерігати за тим, що коїться, телебачення та преса, а також народні депутати. Міліція та „Беркут” знаходилися поряд та спостерігали.
Народний депутат Кирило Куликов, який весь час знаходився поряд та спостерігав за цими подіями, на брифінгу розказав журналістам, чому саме забудова є незаконною та повідомив, які саме рішення суду були винесені відносно цієї території.
Зона, на якій відкрили будівництво, є буферною, і належить до території заповідника Софія Київська який перебуває під охороною ЮНЕСКО. Організація рекомендувала Україні зберегти візуально-ландшафтну частину заповідних зон без їх забудов, врегулювати управління цими заповідниками та посилити контроль над ними. В нас же все, як завжди: з точністю навпаки. Через те, що забудови на цих територіях все ж таки почалися, ЮНЕСКО застерігає, що Софія та Лавра можуть бути виключені зі списків найближчим часом. А це означає, що київські святині будуть зовсім позбавлені міжнародного фінансування та охорони.
На запитання журналістів про те, ким є ці молоді хлопці, ініціатори акції, які так жваво ламали паркани, Куликов відповів, що не в курсі. „На жаль я не знаю, хто вони. Мені це не цікаво. Мене цікавить те, як буде виглядати моє місто” – сказав він.
Щодо інших депутатів, присутніх на акції можна сказати, що вони поводилися зовсім не так стримано та пристойно, як Куликов. Пара, здавалось би, серйозних дорослих чоловіків у костюмах спричинили невелику сутичку. Вони вимагали в учасниць акції документи, і робили це так рішуче, що вже ледь не полізли на дівчат з кулаками. Ця суперечка відразу привернула увагу ЗМІ, але правоохоронні органи допомогли все вгамувати.
В цілому, активістам все вдалося: паркан демонтували, увагу людей на цю проблему звернули.
До речі: читаючи новини, що були розташовані на сайтах за декілька днів до самої акції, можна зробити висновок, що люди уявляли собі це дійство не зовсім так. Зокрема, газета „Українська правда” назвала це „театралізованим перфомансом”: „За словами організаторів, це буде театралізоване дійство за участю будівельної техніки, людей у формі спецпідрозділу "Беркут". Його мета – продемонструвати, що відбувається, коли приходить забудовник і мешканці починають боротися проти будівництва” (за матеріалом http://kiev.pravda.com.ua/news/4a5c2a117d0f2/)
Пізніше:
На вулиці Олеся Гончара вже декілька днів продовжуються суперечки між забудовниками та активістами. Будівельники продовжують працювати, не зважаючи на велику кількість людей під рештками огорожі. Вони намагалися знову звести свої ворота. Варто відмітити, що котлован "охороняють" великі такі молодики, "шафки" у кількості приблизно тридцяти осіб. Всі, як на підбір: кремезні, широкоплечі, накачані та не ввічливі.
На третій день, коли приїхав "Беркут", молодики різко кинулися тікати через сусідню арку: дехто навіть побіг босий... Така поведінка зайвий раз вказала на сумнівність цих осіб. Чекаємо продовження...

Оставить комментарий